تنظیم ساعت در سیستم عامل های مختلف

 

چرا نمایشگر ساعت در دستگاه های مختلف، متفاوت است؟ 

دلیل آن این است که تایمر حراجی با ساعت روی هر دستگاه خود را هماهنگ می کند. البته معنی این حرف این نیست که مشکلی در رویه ی حراجی پیش می آید چون حراجی های آنلاین بیدشو با ساعت سرور مرکزی هماهنگ هستند که برای تمام کاربران بیدشو یکی است. دقت کنید که حتی اگر شمارشگر معکوس دستگاه شما عدد متفاوتی را نشان می دهد، موقع ثبت پیشنهاد، خواهید دید که زمانی که جلوی نام شما ثبت شده با ساعت سرور بیدشو هماهنگ است. اما برای برطرف این ناهماهنگی می توانید از راهنمای قدم به قدم تنظیم ساعت در دستگاه ها با سیستم عامل های مختلف را انجام دهید.

 

نحوه تنظیم ساعت دستگاه در سیستم عامل ویندوز Windows:

 

بر روی ساعت در تسک بار راست کلیک کنید و بر روی گزینه Adjust Date/Time کلیک کنید. پنجره تنظیمات ساعت و تاریخ باز خواهد شد. ساعت را بر روی Set Time Automaticly قرار داده و تاریخ را هم بر روی Set Time Zone Automaticly بگذارید.

 

سپس بر روی گزینه Additional Date, Time & Regional Settings کلیک کرده و سپس بر روی Set The Time and Date بزنید و در پنجره ی بعدی روی Internet Time و در آخر بر روی Change Settings بزنید.

در این پنجره ای که باز می شود تیک گزینه Synchronize With an Internet Time Server بزنید.

 

 

نحوه تنظیم ساعت در سیستم عامل اندروید Android:

 

به تنظیمات گوشی بروید.
گزینه General managment را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.
روی Data and Time کلیک کنید.

هدف رفتن به بخش Date and Time می باشد پس اگر General managment را پیدا نکردید در همان صفحه اصلی تنظیمات به دنبال این گزینه بگردید.

گزینه Automatic date and time را فعال کنید.

 

 

نحوه تنظیم ساعت در سیستم عامل آی او اس IOS:

 

ابتدا روی آیکون Settings در صفحه‌ی خانه‌ی گوشی یا آیپدتان تپ کنید تا تنظیمات نمایش داده شود. در اپ تنظیمات روی General بزنید.

در تنظیمات عمومی نیز روی Data & Time بزنید.

آی او اس در حالت پیش‌فرض، در صورت متصل بودن به اینترنت زمان را به صورت خودکار تنظیم می‌کند. پس این گزینه را فعال نگه دارید چون معمولاً بدون دسترسی به اینترنت هم زمان به صورت دقیق تنظیم می‌شود.

برای تغییر دادن تاریخ، روی تاریخ رفته و سپس  به سمت بالا یا پایین بکشید تا روزهای قبل یا بعدی را انتخاب کنید. اگر مختصات مکانی خود را می‌دانید، می‌توانید از Time Zone نیز استفاده کنید یا به جایش مستقیم نام ایران یا موقعیت جغرافیایی را انتخاب کنید تا ساعت از طریق سرویس‌های اینترنتی و به صورت خودکار تنظیم شود.

تهیه و تنظیم: حراجی آنلاین بیدشو